Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

1. Przeżywając radość świąt Zmartwychwstania Pańskiego, dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach spieszyli z pomocą w wielu pracach przy naszej parafii. Podziękowania personalne nastąpią w III Niedzielę Wielkanocną, czyli 14 kwietnia br. 

2. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca odwiedzę osoby chorych z Komunią Świętą od godz. 10.00,

– tego dnie nie będzie dodatkowej spowiedzi.

3. Zapraszam na Pielgrzymkę Sługi Bożego Henryka II Pobożnego w naszej parafii. Wydarzenie poświęcone patriotycznej i chrześcijańskiej postawienie Henryka Pobożnego. Główne obchody pielgrzymkowe będą zakończone Mszą Świętą o godz. 18.00, której przewodniczył Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Do udziału w tych uroczystościach bardzo serdecznie zapraszam. 

tego dnia tj. w sobotę będzie to jedyna Eucharystia w bazylice. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 9.00.

4. Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny:Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników.W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski(Dz. 699). Ten dzień w naszej parafii będziemy przeżywać w następujący sposób:

Po Mszy świętej o 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godz. 15.00

Godz. 15.00 – błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem

Następnie w Godzinie Miłosierdzia nabożeństwo przed obrazem „Jezus ufam Tobie” z aktem oddania Bożemu Miłosierdziu. 

– Przez całą niedzielę ofiarami zbieranymi do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieła miłosierdzia, które podejmuje Caritas Diecezji Legnickiej.

5. Po przerwie zimowej z soboty na niedzielę (6/7 kwietnia) odbędzie się kolejna, Nocna Piesza Pielgrzymka z Legnicy do Legnickiego Pola. Rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela o 21.00, o godz. 4.00 Msza Święta w naszej bazylice.

6. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Gościom składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne ALLELUJA – JEZUS ŻYJE. Te słowa świątecznych życzeń kierujemy także do waszych bliskich chorych i cierpiących.